Джими Бътлър записа трипъл-дабъл, Хийт се отдръпна късно до върха Спърс 116-104
AP News | 2024-02-08 | 05:08:34

МАЯМИ (АП) — Джими Бътлър записа първия си трипъл-дабъл от повече от две години, Тайлър Херо поведе с 24 точки и Маями Хийт се оттеглиха през четвъртата четвърт, за да победят Сан Антонио Спърс със 116-104 в сряда вечерта.

Бътлър – чийто последен трипъл-дабъл беше на 29 януари 2022 г. – завърши със 17 точки, 11 борби и 11 асистенции за Хийт, които водеха с цели 19 в четвъртата. Бам Адебайо добави 20 точки за Маями.

Три Джоунс и Девин Васъл вкараха по 19 точки, а Виктор Уембаняна завърши с 18 точки и 13 борби за Спърс. Сан Антонио започна деня си с тренировка по стрелба в училище в Маями Бийч, като изненада момчетата и момичетата от университетските отбори там, като им позволи да гледат последните няколко минути.

Уембаняма направи своя 25-и дабъл-дабъл за сезона, далеч най-много сред новобранците за този сезон – Чет Холмгрен от Оклахома Сити има 13 за номер 2 в списъка – и най-много от играч за първа година след Деандре Айтън имаше 39, а Трей Йънг имаше 30 през кампанията 2018-19.

Беше близо през целия път, нито един отбор не водеше с повече от осем точки по всяко време през първите три четвърти. Всяка от първите три четвъртини завърши с една точка — Маями спечели първата с 32-31 и втората с 21-20, Сан Антонио спечели третата с 26-25.

Но в четвъртия, Heat бързо отвори малко място за дишане. Бътлър намери Адебайо с бърз пробив за забивка и първата двуцифрена преднина за вечерта при 89-79, част от серия 14-4 на Маями за откриване на последната четвърт.

Това беше първата четвърт. от девет последователни мача на пътя за Спърс — ежегодното родео пътуване, което очаква Сан Антонио по това време всяка година. 75-ото годишно San Antonio Stock Show & Rodeo официално започва в четвъртък и продължава до 25 февруари на арената, която Спърс наричат ​​свой дом.

Отборът ще изкара почти четири седмици без домакински мач, въпреки че All- Star break по същество превръща маратонското пътуване в двойка много по-управляеми пътни люлки. Мачът в Маями започна пътуване от пет мача, което продължава до 14 февруари в Далас, а след почивката Спърс подновяват играта в Сакраменто на 22 февруари, за да започнат серия от четири мача.

„Всъщност не е много лошо“, каза Джоунс. „Но целият месец на път определено е малко труден.“

Спърс: Посетете Орландо в четвъртък вечер.

Жега : Домакин на Бостън в неделя следобед.